· 1: Radio Polska Stacja - HipHop Stream
· 5: Baumarkt in Polen: PANDA
[Hits: 15280]

Polska - Słowacja 2:2
Polnische Nationalmannschaft

Reprezentacja Polski zremisowała w rozegranym w Jerez de la Frontera spotkaniu towarzyskim ze Słowacją 2:2 (0:2). Bramki dla biało - czerwonych zdobyli: Michał Żewłakow (z rzutu karnego) oraz Radosław Matusiak. To pierwszy remis w historii konfrontacji ze Słowacją. Polacy przegrywali już 0:2. Zdołali jednak w drugiej części gry, dzięki dużo skuteczniejszej i agresywniejszej niż w pierwszych 45 minutach postawie, zdobyć dwa gole i doprowadzić do remisu. Z zatroskaną miną spoglądał na poczynania swoich piłkarzy w pierwszych 45 minutach selekcjoner polskiego zespołu. Zespołu, kt贸ry w żaden spos贸b nie przypominał ambitnej, walecznej, grającej pomysłowo i skutecznie drużyny z jesiennych spotkań eliminacyjnych. R贸wnież garstka polskich kibic贸w na trybunach przecierała oczy ze zdumienia, gdy już w pierwszych sekundach spotkania piłkę z siatki po strzale Martina Jakubko musiał wyjmować Artur Boruc.

Wydawało się, że gol podziała na nasz zesp贸ł mobilizująco. Być może i tak było, ale Polakom brakowało w pierwszej części spotkania pomysłu na bardzo konsekwentnie grającego rywala. Dość powiedzieć, że pierwszą groźną akcję biało – czerwoni stworzyli w 33 minucie! Rafał Grzelak zwi贸dł obrońc贸w, ale trafił wprost w słowackiego bramkarza. Chaotyczne pr贸by rozgrywania piłki nie przyniosły nam kolejnych dogodnych do zmiany rezultatu sytuacji.

Słowacy groźnie kontratakowali i to oni byli bliżsi zdobycia gola, jednak w polskiej bramce dobrze spisywał się Boruc. Gdy już wydawało się, że sędzia skończy tę mało interesującą połowę, zawahanie naszej obrony po rzucie rożnym wykorzystał Martin Skrtel, kt贸ry precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Słowak贸w.

Zimny prysznic, kt贸ry zafundowali naszym piłkarzom podopieczni trenera Jana Kociana podziałał dość ożywczo i po przerwie oglądaliśmy już dużo żwawiej i agresywniej grających Polak贸w. Do odrabiania strat pierwszy zabrał się Grzegorz Rasiak, kt贸ry walcząc o piłkę w polu karnym został powalony na ziemię przez słowackiego bramkarza. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Michał Żewłakow.

Gra biało – czerwonych w drugiej części spotkania zupełnie nie przypominała tej z pierwszych 45 minut. Podobnie było zresztą w przypadku naszych rywali. Zupełnie jakby w czasie przerwy zespoły postanowiły zamienić się koszulkami. Najwięcej dynamiki w poczynania ofensywne naszej drużyny wnieśli Jacek Krzyn贸wek i Radosław Matusiak, kt贸rzy raz po raz indywidualnymi akcjami starali się zmusić do błędu słowacką defensywę.

Udało się w 79. minucie. Bartłomiej Grzelak zgrał piłkę głową do wbiegającego w pole karne Matusiaka, a ten bez zastanowienia uderzył na bramkę Contofalsky`ego, kt贸ry nie zdołał opanować mokrej futbol贸wki i wrzucił ją sobie do siatki. Słowacki bramkarz nie zapisze z pewnością tego spotkania do udanych, gdyż oba gole dla Polski padły przy jego ogromnym udziale.

Remis nie zadowalał naszych piłkarzy, kt贸rzy do ostatniego gwizdka arbitra dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Najbliższy tej sztuki był pomocnik Boavisty Porto Przemysław Kaźmierczak, kt贸ry w 93. minucie w ogromnym zamieszaniu w polu karnym wyłuskał piłkę spod n贸g obrońc贸w, ale uderzył nieprecyzyjnie i… zakończył passę kolejnych zwycięstw reprezentacji Polski. Licznik zatrzymał się na pięciu. Oby zaczął bić na nowo już od marcowych spotkań z Azerbejdżanem i Armenią.

Quelle: pzpn.pl