· 1: Radio Polska Stacja - HipHop Stream
· 5: Baumarkt in Polen: PANDA
[Hits: 15280]

Mecz towarzyski: Polska - Estonia 4:0
Polnische Nationalmannschaft

Reprezentacja Polski w pierwszym tegorocznym meczu wygrała 4:0 z Estonią. Spotkanie zostało rozegrane w hiszpańskiej miejscowości Jerez de la Frotera. Bramki dla biało – czerwonych zdobyli: Dariusz Dudka, Adam Kokoszka, Maciej Iwański oraz Paweł Golański. W środę 7 lutego podopiecznych Leo Beenhakkera czeka kolejny sprawdzian. Rywalem będzie zesp贸ł Słowacji. Polacy zagrają w składzie uzupełnionym piłkarzami z zagranicznych klub贸w.

Polska - Estonia 4:0 (2:0)
Bramki: Dariusz Dudka (25 min.), Adam Kokoszka (32 min.), Maciej Iwański (70 min.), Paweł Golański (76 min.).
Ż贸łte kartki: Adam Kokoszka, Wojciech Łobodziński, Dariusz Dudka - Teet Allas (Estonia).
Czerwona kartka - Allas (86 min., za drugą ż贸łtą).
Sędziował: Daniel Bancalero Ruiz-Herrera (Hiszpania).
Widz贸w: około 100.

Polska: Łukasz Fabiański (61 min. - Mariusz Pawełek) - Paweł Golański, Adam Kokoszka, Dariusz Dudka, Grzegorz Bronowicki - Wojciech Łobodziński, Rafał Murawski, Radosław Sobolewski (67 min. - Piotr Piechniak), Łukasz Garguła (61 min. - Maciej Iwański), Jakub Wawrzyniak (61 min. - Łukasz Piszczek) - Radosław Matusiak (61 min. - Bartłomiej Grzelak).

Estonia: Mart Poom - Teet Allas, Aleksandr Dmitrijev, Alo Boerengrub, Enar Jaeaeger (24 min. - Siim Roops) - Gert Kams (66 min. - Oliver Konsa), Liivo Leetma, Aivar Anniste (80 min. - Martin Reim), Sergei Terehhov (46 min. - Ats Purje), Andrei Sidorenkov (46 min. - Tihhon Sisov) - Tarmo Neemelo

Pierwsza część spotkania przebiegała pod wyraźne dyktando naszego zespołu, kt贸ry raz po raz stwarzał groźne akcje pod estońską bramką. Na listę strzelc贸w w pierwszej części meczu wpisali się … dwaj stoperzy. W 25. minucie Dudka doskonale wyszedł do dośrodkowania Łukasza Garguły z rzutu rożnego i silnym, precyzyjnym strzałem głową otworzył wynik spotkania. Siedem minut p贸źniej w zamieszaniu w polu karnym najwięcej opanowania wykazał rozgrywający dopiero drugi mecz w kadrze Kokoszka, kt贸ry dokładnym uderzeniem po ziemi skierował piłkę do siatki obok bezradnego Pooma.

Po przerwie Polacy wciąż dyktowali warunki gry. W 60. minucie Beenhakker zdecydował się na dokonanie aż czterech zmian, co na chwilę wprowadziło lekkie zamieszanie w poczynaniach biało – czerwonych. Efektem tego był gol zdobyty przez Estończyk贸w, kt贸ry nie został jednak uznany przez sędziego. Wszystko wr贸ciło do normy już kilka minut poźniej. W 70. minucie akcję całego zespołu zamknął biegnący lewym skrzydłem Iwański, a w 76. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Golański.

Polacy odnieśli pewne, efektowne zwycięstwo. Mecz wyglądał jak konfrontacja profesora z uczniem. Gra i wynik są z pewnością powodami do optymizmu przed marcowymi meczami eliminacyjnymi. Pamiętać należy, że kadra zagrała w "krajowym" składzie, co jeszcze bardziej podnosi wagę dzisiejszego rezultatu. W środę biało – czerwonych czeka dużo poważniejszy test. Rywalem będą Słowacy. Miejmy nadzieję, że podopieczni Leo Beenhakkera zagrają r贸wnie efektownie i skutecznie jak w dzisiejszym spotkaniu.
Quelle:pzpn.pl